Kaip suprasti laikrodžių specifikacijas?

 

JUMS TAIP PAT GALI PRAVERSTI

• Rekvizitai
• Dažniausiai užduodami klausimai (D.U.K.)
• Apmokėjimo ir pristatymo būdai
• Garantinio aptarnavimo informacija
• Naudojimosi ir pirkimo sąlygos bei privatumo politika
• Fizinių parduotuvių adresai ir kontaktai
• Informacija norintiems išsirinkti naują laikrodžio dirželį / apyrankę
• Informacija norintiems išsirinkti tinkamo dydžio apyrankę

 

Savo klientams siūlome itin didelį asortimentą įvairių rankinių laikrodžių, todėl gali būti sunku išsirinkti Tą Vienintelį. Norime palengvinti Jūsų naštą bei supažindinti su pagrindinėmis laikrodžių specifikacijomis – galbūt tai padės Jums priimti galutinį sprendimą.

 

MECHANIZMAS

Daugybė gamintojų rekomenduoja vadovautis esmine laikrodžio nešiojimo taisykle: „Laikrodis turėtų būti paskutinis daiktas, kurį užsidedate išeidami iš namų, ir pirmas daiktas, kurį nusiimate sugrįžę.“ Svarbu teisingai prižiūrėti savo laikrodį ir rūpintis jo būkle, jei norite savo laikrodžiu džiaugtis ilgai. Žemiau pateiktoje lentelėje nurodyti populiariausi laikrodžių mechanizmai, jų veikimo principai bei savybės, kurios gali padėti apsispręsti.

 

MECHANIZMAS

VEIKIMO PRINCIPAS

PLIUSAI

MINUSAI

Kvarcinis

Laikas matuojamas kvarco kristalo virpesiais. Tokį mechanizmą turinčio laikrodžio energijos šaltinis yra baterija. Elektroninis generatorius, kurio pagrindą sudaro kvarco kristalas, reguliariai paduoda elektros impulsus į žingsninį varikliuką, sukantį laikrodžio mechanizmą, kuris savo ruožtu judina rodykles.

Kvarcinį mechanizmą turintis laikrodis yra kur kas tikslesnis už mechaninį, nes impulsą paduodančio generatoriaus dažnis praktiškai nekinta. Daugumos kvarcinių laikrodžių leistina paklaida yra tarp +15 (skubant) ir -20 (vėluojant) sekundžių per mėnesį. Be to, nereikia jaudintis, kad laikrodis sustos, jei kurį laiką nėra nešiojamas, nes kvarcinio laikrodžio nereikia prisukti.

Kas 2-3 metus reikia keisti bateriją, nes kvarco kristalas sensta ir laikrodis pradeda smarkiai skubėti.

Elektroninis / kvarcinis-elektroninis

Veikia kaip ir kvarciniai, tik laiką atvaizduoja ne rodyklėmis, o skaitmeniniu formatu. Tokiuose laikrodžiuose elektroninio generatoriaus siunčiami impulsai pakeičiami ir atvaizduojami laikrodyje skaitmeniniu sekundžių, minučių bei valandų pavidalu. Pasitaiko ir hibridinių variantų, kuomet laikrodis turi tiek skaitmeninį ekraną, tiek rodykles.

Žr. pagal kvarcinį

Žr. pagal kvarcinį

Mechaninis

Šio tipo laikrodžiuose mechanizmas varomas prisukamos spyruoklės energija. Kuomet spyruoklė po truputį atsisukinėja, pradeda judėti švytuoklė, kuri reguliariai judina laikrodžio krumpliaračius. Dėl jų juda rodyklės ir taip skaičiuojamos sekundės bei minutės.

Jei mechaninis laikrodis yra prižiūrimas teisingai, jis gali tarnauti ne vieną dešimtmetį.

Kuomet spyruoklė visiškai atsisuka, laikrodis sustoja ir jį būtina prisukti iš naujo. Tokį veiksmą gali tekti kartoti kasdien. Kadangi spyruoklės atsisukimo greitis yra netolygus, švytuoklės judėjimo taktas sutrinka ir laikrodis gali skubėti arba vėluoti. Leidžiama paklaida yra tarp +25 (skubant) ir -15 (vėluojant) sekundžių per parą.

 

Mechaniniai laikrodžiai labai jautrūs smūgiams, taip pat negalima keisti laiko / datos parametrų tarp 21 val. ir 3 val. ryto.

Auto-mechaninis / automatinis

Veikia kaip ir mechaniniai, tačiau turi papildomą mechanizmą, kuris vadinamas automatiniu prisukimu. Laikrodžiui judant (pvz. einant, judinant ranką) užtikrinamas papildomas spyruoklės prisukimas, todėl laikrodžio nereikia prisukti rankiniu būdu.

Žr. pagal mechaninį

Žr. pagal mechaninį

Varomas šviesos ir / ar Saulės energija

Laikrodžio ciferblatas atlieka šviesos kolektoriaus funkciją, energija yra kaupiama akumuliatoriuje ir perduodama į bateriją.

Žr. pagal kvarcinį

Žr. pagal kvarcinį.

SVARBU! Įprastu atveju šviesos ir / ar Saulės energija varomos baterijos keisti nereikia niekada, tačiau reikia pasirūpinti, jog laikrodis reguliariai gautų šviesos – kitu atveju rizikuojama laikrodį sustabdyti visam laikui (gali tekti keisti bateriją ar net visą mechanizmą).

 

ATSPARUMAS VANDENIUI

Žemiau pateiktoje lentelėje galite susipažinti su pagrindiniais laikrodžių atsparumo vandeniui žymėjimais. Labai rekomenduojame įsidėmėti skirtumą tarp atskirų žymėjimų ir suprasti faktą: guminės tarpinės laikrodžio viduje bėgant laikui dėvisi, kaip dėvisi ir automobilio padanga važiuojant, todėl visas laikrodžio detales, užtikrinančias nepralaidumą vandeniui, būtina reguliariai tikrinti ir, jei reikia, pakeisti.

Jei pastebėjote, kad laikrodžio stiklas iš vidaus aprasojo, tai yra ženklas, jog laikrodžio korpuse yra vandens. Nedelsiant kreipkitės į specialistus ir atlikite laikrodžio vidaus valymą, kitaip rizikuojate pažeisti laikrodžio mechanizmą nepataisomai!

 

ŽYMĖJIMAS

ATSPARUMO SĄLYGOS

WR
Water Resist
Water Resistant

Rekomenduojama vengti bet kokio kontakto su vandeniu, įskaitant lietų bei indų plovimą

WR 30 M
WR 3 ATM
WR 3 BAR

Atsitiktiniai vandens purslai ar trumpas lietus. Negalima maudytis ir nardinti po vandeniu

WR 50 M
WR 5 ATM
WR 5 BAR

Kasdieniniai susidūrimai su pratekančiu vandeniu, pvz., plaunant rankas. Galima maudytis duše (bet nerekomenduojama)

WR 100 M
WR 10 ATM
WR 10 BAR

Galima maudytis ir plaukioti gėlame vandenyje, tačiau negalima nardyti

>= WR 200 M
>= WR 20 ATM
>= WR 20 BAR

Galima plaukioti ir nardyti (snorkeling, diving)

 

LABAI SVARBU! Nesvarbu, kokio lygio vandens atsparumą turi Jūsų laikrodis, jokiu būdu negalima laikrodžio dėvėti pirtyje bei baseine. Baseino vandenyje esantys chemikalai (dažniausiai chloras) itin greitai pažeidžia gumines laikrodžio tarpines, todėl laikrodis praranda atsparumą drėgmei.

 

STIKLIUKAS

Kartais pirkėjai mano, jog geriausias laikrodžio stikliukas yra safyrinis, o visos kitos stikliukų rūšys yra bevertės. Tai – mitas, nes nėra vienos geriausios stikliuko rūšies. Kiekviena turi tam tikrų savybių, kurios labiau arba mažiau reikalingos konkrečiam laikrodžio modeliui. Taip pat svarbu žinoti, kokioje situacijoje laikrodį nešiosite: dirbdami biure, aktyviai sportuodami ar netgi nardydami. Žemiau pateiktoje lentelėje galite susipažinti su pagrindinių stikliuko rūšių pliusais ir minusais.

 

STIKLIUKAS

PLIUSAI

MINUSAI

TINKAMIAUSIOS NAUDOJIMO SĄLYGOS

Plastmasinis

Atsparus lengviems smūgiams

Labai braižosi

Vaikiškiems laikrodžiams arba laikrodžiams, kurie yra tik įvaizdžio aksesuaras

Mineralinis

Minkštesnis, atsparesnis smūgiams

Storesnis, mažiau atsparus braižymuisi

Įprastai ir aktyviai veiklai bei nardymui (atsparesnis slėgiui lyginant su safyriniu)

Kietintas arba grūdintas mineralinis / mineralinis su safyro danga

Atsparesnis įbrėžimams (lyginant su paprastu mineraliniu)

Kietesnis, todėl šiek tiek mažiau atsparesnis smūgiams (lyginant su paprastu mineraliniu)

Įprastai ir aktyviai veiklai bei nardymui (atsparesnis slėgiui lyginant su safyriniu)

Safyrinis

Kietesnio paviršiaus, itin atsparus įbrėžimams

Plonesnis, mažiau atsparus skilimui ir dūžiams, turi daug įtakos laikrodžio kainai (ji didėja)

Įprastai veiklai, ypač kai laikrodis kontaktuoja su braižančiais paviršiais

 

Jeigu turite daugiau klausimų, nedvejokite ir kreipkitės į mus ČIA – mielai padėsime!