GARANTINIO APTARNAVIMO INFORMACIJA

JUMS GALI PRAVERSTI

• Rekvizitai
• Dažniausiai užduodami klausimai (D.U.K.)
• Apmokėjimo ir pristatymo būdai
• Naudojimosi ir pirkimo sąlygos bei privatumo politika
• Fizinių parduotuvių adresai ir kontaktai
• Informacija apie laikrodžių specifikacijas
• Informacija norintiems išsirinkti naują laikrodžio dirželį / apyrankę
• Informacija norintiems išsirinkti tinkamo dydžio apyrankę (aksesuarą)

BENDROJI INFORMACIJA:

„LAIKRODŽIŲ CENTRE“ parduodamų laikrodžių garantinio aptarnavimo laikotarpis yra 24 mėn. nuo pardavimo datos (jei laikrodis „Swiss Military by Chrono“ – 60 mėn.).

Garantija galioja tik tuo atveju, jei pateikiamas pilnai užpildytas garantinis talonas. Nemokamas garantinis remontas atliekamas gedimams, kurie galėjo atsirasti dėl gamyklinio broko ar nekokybiškų medžiagų panaudojimo. Pinigai grąžinami arba laikrodis keičiamas į kitą tik tuo atveju, jeigu laikrodis nepataisomas.

GARANTIJA NETAIKOMA:

• laikrodžio baterijai, stiklui, korpusui, karūnėlei bei apyrankei įskaitant ir tuos atvejus, kai laikrodis įprastai nusidėvėjo (pvz., subraižytas stiklas, pasikeitusi apyrankės spalva ir / arba medžiaga; nusitrynusios paauksuotos / pasidabruotos vietos), jei atsirado cheminių pažeidimų (pvz., užpurškus kosmetikos priemonių, patekus rūgšties likučiams, skalbimo priemonėms ir t.t.), dėl oksidacijos (pvz., dėl prakaito), dekoratyvinių/pusbrangių/brangiųjų akmenų ir/ar kristalų pametimo atveju arba pasikeitus gaminio spalvai;
• jei laikrodis sugedo dėl netinkamo, grubaus ar neatidaus naudojimo, netinkamos priežiūros, aplaidumo, nelaimingų atsitikimų (sudaužymo, įlenkimo, sutraiškymo, sudaužyto stiklo ir pan.);
• jei laikrodis prieš tai buvo remontuotas arba atidarinėtas ne pardavėjo nurodytoje garantinio aptarnavimo vietoje (pvz., buvo keičiama baterija, suteiktos kitos paslaugos ar atliktas remontas) arba buvo padaryti kiti originalaus gaminio pakeitimai;
• jei yra akivaizdūs mechaniniai laikrodžio pažeidimai.

LAIKRODŽIŲ ATSPARUMO VANDENIUI ŽYMĖJIMAI:

• Water Resist / Water Proof 30 m – atsitiktiniai kontaktai su vandeniu: nedidelis lietus, rankų plovimas. Negalima nardinti po vandeniu ir maudytis.
• Water Resist 50 m – kasdieniniai susidūrimai su pratekančiu vandeniu, pvz., plaunant rankas. Galima maudytis duše (bet nerekomenduojama).
• Water Resist 100 m – galima maudytis ir plaukioti gėlame vandenyje, tačiau negalima nardyti.
• Water Resist 200 m – galima plaukioti ir nardyti (rekomenduojame perskaityti individualias laikrodžio instrukcijas dėl konkrečių apribojimų nardymui).

SVARBU! Vertinant laikrodžių atsparumą vandens slėgis gali būti nurodytas barais (1 Bar = 10 m) arba atmosferomis (1 ATM = 10 m). Ši išraiška jokiu būdu nereiškia gylio (metrais), į kurį galima nardinti laikrodį!

HERMETIŠKUMAS:

Jei laikrodis nardinamas į vandenį, būtina įsitikinti, kad karūnėlė tvirtai prispausta / užsukta. Negalima sukinėti karūnėlės ir spaudyti mygtukų, jei laikrodis panardintas į vandenį arba šlapias. Nardymui skirtus laikrodžius, kurie turėjo kontaktą su sūriu vandeniu ar cheminėmis medžiagomis, reikia nedelsiant nuplauti gėlu vandeniu ir gerai nusausinti. Korpusams sandarinti naudojamų medžiagų savybės keičiasi priklausomai nuo laiko ir aplinkos, todėl laikrodžius reikia tikrinti ne rečiau kaip kartą per metus oficialaus laikrodžio gamintojo atstovo servise.

SVARBU!

Laikrodžiai yra neatsparūs karščiui, todėl laikrodžio negalima palikti saulėje ar segėti pirtyje. Griežtai draudžiama nardinti laikrodį į vandenį, jei laikrodžio korpusas yra įkaitęs, kadangi dėl to gali būti prarastas korpuso hermetiškumas ir laikrodis gali pradėti leisti vandenį ar kaupti drėgmę.

Laikrodžio viduje yra ne vakuumas, o tam tikro drėgnio oras, todėl egzistuoja tikimybė, jog pasikeitus temperatūros sąlygoms (pvz., iš kambario išnešus į lauką žiemos metu) laikrodžio viduje susikondensuos drėgmė. Tokie pasikeitimai yra normalus fizikinis reiškinys ir neturi nieko bendro su laikrodžio kokybe. Kai temperatūra laikrodžio viduje ir išorėje išsilygina per maždaug 20 min., susikondensavusi drėgmė išgaruoja. Jeigu pastebite, jog laikrodyje drėgmė užsilaiko ilgiau, tai yra ženklas, jog buvo pažeistas hermetiškumas.

LAIKRODŽIO PRIEŽIŪRA:

Norint, kad laikrodis puikiai veiktų, jį, kaip ir visus matavimo įrenginius, reikia prižiūrėti reguliariai. Neįmanoma pasakyti, kaip dažnai tai reiktų daryti konkrečiam laikrodžiui, nes viskas priklauso nuo laikrodžio modelio, Jūsų gyvenamos klimato juostos, nešiojimo įpročių ir daugelio kitų dalykų.

• Reguliariai valykite savo laikrodį. Valymui rekomenduojame naudoti brangiesiems metalams (auksui, sidabrui) skirtas specialias valymo servetėles arba švarias mikropluošto servetėles.
• Laikykitės rekomendacijos kas dvejus metus pakeisti dangtelių sandarinimo tarpines.
• Nesimaudykite su WR ženklu nepažymėtomis apyrankėmis.
• Laikrodžio nedėkite ant garsiakalbių arba ant šaldytuvo, taip pat įsitikinkite, jog Jūsų rūbuose ir / ar aksesuaruose, kurie kontaktuoja su laikrodžiu iš tam tikro atstumo, nėra magnetų (pvz., kišenių, rankinių, apyrankių užsegimuose ar pan.). Magnetinis laukas gali paveikti Jūsų laikrodį: sustabdyti laikinai arba ilgam.
• Saugokite laikrodį nuo sąlyčio su vandeniu ar bet kokia drėgme. Nelaikykite laikrodžio vonios kambaryje, rekomenduojame nedėvėti maudantis ar sportuojant.
• Kasmet prieš prasidedant maudymosi sezonui būtina tikrinti vandeniui atsparių laikrodžių tarpines, nes Jūs galėjote nepastebėti, kad laikrodį netyčia sutrenkus jos buvo pažeistos. Jeigu dėl kokios nors priežasties korpusas turi būti atidarytas, stiklo tarpinė ir vidinės korpuso tarpinės, kaip ir karūnėlė ir / arba mygtukai, turi būti patikrinti ir, jeigu reikia, pakeisti.
• Jeigu turite plaukiojimui tinkamą laikrodį ir maudotės sūriame vandenyje, išlipę laikrodį visada nuplaukite gėlu vandeniu.
• Metalinę apyrankę ir vandeniui nepralaidų korpusą valykite muilinu vandeniu naudodami dantų šepetėlį, paskui nusausinkite minkštu medvilnės arba mikropluošto audiniu. Venkite tiesioginio sąlyčio su tirpikliais, valikliais, kvepalais, kosmetikos priemonėmis ir kt. chemiškai aktyviomis medžiagomis, kurios galėtų pažeisti apyrankę / dirželį, korpusą arba tarpines. Nusisekite laikrodį prieš užsiimant namų ruoša: buityje naudojamos cheminės medžiagos gali pažeisti laikrodžio korpuso ir/ar apyrankės paviršių bei neigiamai paveikti jų išvaizdą.
• Prieš užsidedant laikrodį įsitikinkite, kad Jūsų oda yra sausa, nėra kremų ir losjonų likučių. Jokiu būdu nepurkškite kvepalų ar kt. kosmetikos priemonių ant pačio laikrodžio, jo apyrankės arba aplink!
• Nereguliuokite chronografo funkciją turinčių laikrodžių mygtukų po vandeniu, nes į mechanizmą gali patekti drėgmės.
• Laikrodžių data automatiškai keičiasi naktį tarp 21:00 ir 02:00, tuo metu ją draudžiama nustatinėti rankiniu būdu. Mėnulio fazę rodančio laikrodžio parametrus (datą, fazę) draudžiama keisti tarp 19:00 ir 06:00.
• Laikrodį laikykite jo dėžutėje atskirai nuo kitų juvelyrinių ir/ar bižuterinių papuošalų, sausoje vietoje be tiesioginių saulės spindulių.
• Oksidacijos procesas yra neišvengiamas, bet tai nėra gamyklinis brokas, o natūrali dėvėjimo pasekmė.

SVARBU! Šie priežiūros patarimai tinka ir juvelyrikos bei bižuterijos dirbiniams!

JUVELYRIKOS BEI DIRBTINĖS BIŽUTERIJOS GAMINIŲ GARANTIJA IR GRĄŽINIMAS

• Remiantis Lietuvos Respublikos Ūkio ministerijos įsakymu (2011 m. birželio 29 d. Nr. 217), juvelyriniai dirbiniai, perlai, brangakmeniai, taurieji metalai bei jų dirbiniai, išskyrus dirbtinę bižuteriją, yra nekeičiami ir negrąžinami.
• Dirbtinei bižuterijai ir juvelyrikai garantija taikoma tik gamyklinio broko atveju (arba jei gamintojas savo gaminiams skiria garantinį laikotarpį).
• Garantija yra netaikoma atsiradus trūkumams dėl įprasto gaminio nusidėvėjimo, netinkamo naudojimo, mechaninių pažeidimų, cheminių pažeidimų (pvz., užpurškus kosmetikos priemonių, patekus rūgšties likučiams, skalbimo priemonėms ir t.t.), oksidavimosi (pvz., dėl prakaito), dekoratyvinių/pusbrangių/brangiųjų akmenų ir/ar kristalų pametimo atveju arba pasikeitus gaminio spalvai.
• Fizinėse „LAIKRODŽIŲ CENTRO“ parduotuvėse arba internetu www.laikrodziucentras.lt įsigytus dirbtinės bižuterijos gaminius turite teisę grąžinti ar pakeisti per 14 (keturiolikos) kalendorinių dienų nuo užsakymo gavimo dienos. Prekės privalo būti grąžinamos tiksliai tokios būklės, kokios buvo įsigytos, t.y. nenaudotos, nesugadintos, turinčios išsaugotas originalias etiketes, pilnos komplektacijos ir nepraradusios savo prekinės išvaizdos. Grąžinant būtina pateikti prekės įsigijimo dokumentą. Norėdami grąžinti nepatikusį tinkamos kokybės dirbtinės bižuterijos gaminį būtinai iš anksto susisiekite el. p. info@laikrodziucentras.lt

CALYPSO SMARTIME IŠMANIOSIOS APYRANKĖS

Išmanioji apyrankė neturėtų būti ilgai veikiama temperatūros skirtumų (per šalta ar per karšta), kurie gali sukelti žalą. Taip pat nederėtų išmaniosios apyrankės dėvėti karštoje vonioje ir pirtyje – vandens garai gali patekti į išmaniosios apyrankės vidų per tarpą korpuse. Įvykus garų kondensacijai gali susidaryti vandens lašeliai, kurie pažeistų veikimą ir sugadintų išmaniosios apyrankės mikroschemas.

Jei įsigijus išmaniąją apyrankę nepavyksta jos iškart įjungti, pirmiausia įkraukite ją (ne mažiau nei pusvalandį), o tada bandykite iš naujo. Jei vis tiek nepavyksta, įsitikinkite, ar tikrai atidžiai sekate vartotojo gido punktus ČIA.

Pabrėžtina, jog „Calypso“ SmarTime išmaniosiose apyrankėse naudojamas širdies ritmo fiksavimo metodas nepasiekia profesionalaus medicinos prietaiso tikslumo lygio, taip pat jis negali garantuoti aukšto tikslumo duomenų. Išmanioji apyrankė negali pakeisti medicinos prietaiso, kuris nustato / diagnozuoja širdies patologijas ar kitas ligas. Taigi, atsižvelgiant į išmaniosios apyrankės funkcijas, prietaisas yra skirtas tik rekreaciniam naudojimui. Keli veiksniai (įskaitant sąlytį su oda, odos pigmentaciją, tatuiruotes, staigius rankos judesius ir t.t.) gali pakeisti duomenų tikslumą, kurį fiksuoja jutiklis. Svarbu nepamiršti, jog tikrasis širdies ritmas gali būti didesnis arba mažesnis nei teigia išmaniosios apyrankės rodmenys, užfiksuoti optiniu jutikliu tam tikru metu. Jei įtariate kokią nors anomaliją, visada pasitarkite su gydytoju ir, iškilus kritinei situacijai, nedelsdami kvieskite greitąją pagalbą bendruoju pagalbos telefonu 112.

Nei „Calypso“, nei UAB „Laiko žvaigždė“ neprisiima jokios atsakomybės už vartotoją ir/ar trečiąsias šalis naudojant ir/ar interpretuojant sukauptus širdies ritmo duomenis, kuriuos fiksuoja išmaniosios apyrankės optiniai jutikliai.

PAPILDOMA CALYPSO SMARTIME GARANTIJOS INFORMACIJA (papildo įprastas garantines sąlygas)

• Motininei plokštei (angl. motherboard) taikoma 24 mėn. garantija skaičiuojant nuo pirkimo datos. Baterijai ir USB įkrovikliui garantija taikoma 6 mėn. skaičiuojant nuo pirkimo datos. Apyrankėms garantija netaikoma.
• Garantija taikoma gedimams, kurie galėjo atsirasti dėl gamyklinio broko ar nekokybiškų medžiagų panaudojimo.
• Garantija netaikoma gedimams, kuriuos sukelia vartotojas, pvz.:
— Žala, padaryta neteisėtai išmontavus, modifikavus ir/ar surinkus išmaniąją apyrankę ir t.t.;
— Gedimas, atsirandantis netyčia numetus išmaniąją apyrankę ją naudojant;
— Bet kokia žmogaus sukelta žala dėl netinkamo pašalinių elementų naudojimo (pvz.: karštas vanduo, išorinė jėga, periferiniai komponentai ir t.t.).

LEISTINOS VEIKIMO PAKLAIDOS:

• Kvarciniams laikrodžiams: vėlavimas iki 15 sek. / skubėjimas iki 20 sek. per mėnesį.
• Mechaniniams ir auto-mechaniniams laikrodžiams: vėlavimas iki 15 sek. / skubėjimas iki 25 sek. per parą.

LAIKRODŽIAI, RODANTYS TIK VALANDAS IR MINUTES:

Laikrodžiai, rodantys tik valandas ir minutes

A – normali karūnėlės padėtis

C – laiko nustatymas. Karūnėlę nustačius į šią padėtį energijos tiekimas yra atjungtas. Sukdami karūnėlę bet kuria kryptimi galite persukti rodykles. SVARBU! Gamintojai rekomenduoja nustatant laiką karūnėlę sukti taip, kad rodyklė eitų tik įprasta kryptimi net ir tada, jei laiką sukti reikia per daugiau nei 12 padalų.

Jei Jūsų laikrodis rodo sekundes, jas galima sinchronizuoti su oficialiu radijo ar televizijos laiko signalu. Palaukite, kol sekundinė laikrodžio rodyklė atsistos ties 12 valandos padala ir ištraukite karūnėlę į C padėtį. Tuomet pakoreguokite valandas ir švelniai įspauskite karūnėlę atgal į A padėtį sinchroniškai su oficialiu laiko signalu.

LAIKRODŽIAI, RODANTYS DATĄ:

Laikrodžiai, rodantys datą

B – datos keitimas. Norint pakeisti datą, reikia švelniai ištraukti karūnėlę į šią padėtį ir tuomet, priklausomai nuo laikrodžio modelio, pasukti karūnėlę į vieną ar kitą pusę. Šios operacijos metu laikrodis nesustoja, todėl laiko nereikia nustatyti iš naujo. SVARBU! Traukiant karūnėlę nuo A iki B arba C padėties reikia nepersistengti ir elgtis švelniai, kitu atveju rizikuojama karūnėlę ištraukti pažeidžiant laikrodį.

Jei Jūsų laikrodis taip pat rodo savaitės dienas, jas galite pakeisti sukdami karūnėlę priešinga datos keitimui kryptimi. Po šios operacijos laiko nustatyti iš naujo nereikia.

MECHANIZMAI IR ELEMENTAI:

• Kvarcinių laikrodžių mechanizmai naudoja elementų energiją. Elementui nusilpus laikrodžių sekundžių rodyklė pradeda šokinėti maždaug kas 4 sekundes. Tokiu atveju rekomenduojame nedelsiant pakeisti elementą, nes jam iki galo išsikrovus Jūsų laikrodis gali būti pažeistas, jei baterija išsilietų.
• Mechaninių laikrodžių mechanizmai turi būti užvedami visą laiką tuo pačiu paros metu. Auto-mechaninių laikrodžių (turinčių mechanizmą su automatiniu užvedimu) veikimas ir tikslumas priklauso nuo nešiojimo aktyvumo. Jei tokio užvedimo nepakanka, laikrodį galima papildomai užvesti karūnėle.

GARANTINIS APTARNAVIMAS:

Jei laikrodį pirkote „LAIKRODŽIŲ CENTRE“, atneškite jį kartu su garantiją įrodančiais dokumentais – tarptautine garantine knygele / kortele bei „LAIKRODŽIŲ CENTRO“ išduotu garantiniu talonu – į bet kurią „LAIKRODŽIŲ CENTRO“ fizinę parduotuvę (artimiausią galite rasti ČIA) ir Jūsų laikrodis bus perduotas mūsų kvalifikuotam meistrui. Garantinis taisymas yra nemokamas išskyrus tuos atvejus, kai nustatytas gedimas neatitinka nurodytų garantinio taisymo sąlygų. Jei laikrodį pirkote ne pas mus, maloniai prašome pirmiausia kreiptis tiesiogiai į pardavėją, kitaip garantija gali būti netaikoma.

RŪPINKIS SAVO APLINKA – RŪŠIUOK!

Tvarkant atliekas kvarcinis laikrodis negali būti sumaišyti su kitomis atliekomis! Jį reikėtų grąžinti vietos įgaliotajai surinkimo įmonei. Laikydamiesi šios tvarkos Jūs padedate apsaugoti aplinką ir žmonių sveikatą bei tausoti gamtos išteklius. Visa informacija apie elektros ir elektroninės įrangos atliekas ir jų surinkimą pateikta adresu www.atliekos.lt.

Rūpinkis savo aplinka – RŪŠIUOK!